10.04.24

Трэці дзень прадметнага тыдня I ступені агульнай сярэдняй адукацыі "Дзень роднай мовы і літаратуры"

Знакавай датай адзначаны 2024 год - 80-й гадавінай вызвалення Рэспублікі Беларусь ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў. Менавіта гэтай тэме сёння былі прысвечаны ўрокі ў хлопчыкаў і дзяўчынак пачатковай школы. Дзеці ўспомнілі аб падзеях і датах, якія ўвайшлі ў гісторыю, разважалі аб тым, як важна захаваць гістарычную памяць, памятаць, якім коштам заваявана шчасце - жыць на Зямлі.

Беларусь памятае, пакуль памятае кожны з нас!

Сярод навучэнцаў 1-4-х класаў прайшоў анлайн-фотаконкурс «Мой родны кут, як ты мне мілы!». Паглядзець фатаграфіі і прагаласаваць за ўпадабаную вы можаце на афіцыйнай старонцы школы ў сетцы Інстаграм перайшоўшы па спасылцы https://www.instagram.com/school10.baranovichi?igsh=MWR3b3YxdW81anhqbQ==

І канешне ж без творчасці нікуды! Чытанне з'яўляецца адным з найважнейшых відаўмаўленчай, камунікатыўнай, пазнавальнай дзейнасці чалавека. Літаратурная майстэрня "Гучы беларуская мова" прайшла сярод хлопчыкаў і дзяўчынак 3-4 класаў. Навучэнцы паказалі свае індывідуальныя, творчыя, маўленчыя, выразныя здольнасці.