21.07.23

Добрую традыцыю правядзення дваровых гульняў 20.07.2023 у Паўднёвым мікрараёне падтрымала дзяржаўная ўстанова адукацыі "Сярэдняя школа №10 г.Баранавічы"

Мерапрыемства пачалося з прафілактычнай гутаркі ўчастковага інспектара ІСН Вольгі Мікалаеўны Місевіч са школьнікамі аб правілах бяспекі падчас летніх канікул. Ганаровым госцем летняга свята стаў дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь VII сазыву Ігар Канстанцінавіч Хлабукін, які раздзяліў з дзецьмі захопленасць дваровымі гульнямі. Усе: вучні, іх сем'і, педагогі школ мікрараёна - прынялі актыўны ўдзел у спартыўных, інтэлектуальных і творчых гульнях. “Марожанае” і “Пірожнае” (назвы прыдумана калектыўна) і іх балельшчыкаў. Атрымаўшы салодкія прызы і, што немалаважна, шквал станоўчых эмоцый, вучні і іх сем'і працягнулі з карысцю адпачываць на школьным стадыёне. Весела разам насустрач здароваму ладу жыцця!