17.07.23

У дасугавым цэнтры «Час разам» вялікая ўвага надаецца прафарыентацыйнай рабоце з падрастаючым пакаленнем, а таксама выхаванню патрыятызму

З гэтай мэтай дзеці прынялі ўдзел у віртуальнай экскурсіі "Узброеныя сілы РБ" сумесна з вучнямі ДУА "Сярэдняя школа №4", ДУА "Сярэдняя школа №16", ДУА "Сярэдняя школа №21", ДУА "Гімназія №2". Кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Данільчык В.В. дэтальна расказаў школьнікам пра структуру ўзброеных сіл нашай краіны, а таксама правёў віртуальную экскурсію па УА «Ваенная акадэмія РБ», падчас якой вучні атрымалі інфармацыю пра спецыфіку навучання ў дадзенай установе адукацыі, умовы прыёму і далейшую перспектыву. У канцы мерапрыемства ў школьнікаў была магчымасць паказаць свае здольнасці ў разборцы-зборцы макета аўтамата.